Jak zarabiać przez internet?

Coraz większe grono ludzi decyduje się na wykonywanie pracy przez internet.

Jest komfortowa, a ze względu na mobilność, wykonywać ją można niezależnie od miejsca pobytu, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by jednocześnie realizować się zawodowo i podróżować.

Oto najczęstsze sposoby pracy przy pomocy sieci internetowej:

Praca jako Freelancer

praca-zdalna-pisanie

Freelancer to inaczej wolny strzelec, czyli osoba, która nie pracuje na zasadzie etatu. W większości przypadków jest to specjalista w ramach danej dziedziny, który realizuje powiązane z nią projekty oraz rozmaite zlecenia.

Najczęściej spotykane typy w tym zawodzie to:

Grafik – jego praca polega na tworzeniu kreacji graficznych – tak poszczególnych elementów (logo, banery itp.), jak i całości wyglądu danej witryny.

Programista – podejmuje się programowania (któż by się spodziewał!) różnorodnych systemów, gier, aplikacji.

Fotograf – Oczywiście nie mówimy tutaj o profesjonalistach z lustrzanką ustawioną w trybie auto, których portfolio można odnaleźć na facebookowym albumie pt. „Imię_Nazwisko Photography”, gdyż na pracę tego pokroju mogą prędzej liczyć specjaliści z autentycznym doświadczeniem, którzy prócz uwieczniania chmur i słoneczka, są w stanie także przygotowywać solidne fotoreportaże.

Copywriter – to osoba, której praca polega na tworzeniu treści pisanej, czyli różnorodnych artykułów, haseł reklamowych, opisów produktów oraz wszelkich innych wpisów, na które istnieje zapotrzebowanie.

 

Prowadzenie Bloga

jak zarabiać na blogu

Blogi stanowią w dzisiejszych czasach nie tylko sposób na wyrażenie swoich poglądów względem danej tematyki oraz poruszanie określonych kwestii, jak i rozmowa z czytelnikami, lecz także sposób na zarabianie pieniędzy.

Jeżeli blog posiada wielu czytelników, to jego autor może liczyć na zysk poprzez umieszczanie na nim reklam czy artykułów sponsorowanych, które polegają np. na reklamowaniu określonej marki/produktu.

 

Klikanie w reklamy

jak-zarabiac-przez-internet

Moim skromnym zdaniem jest to po prostu strata czasu.

Istnieje szeroka gama rozmaitych serwisów, które płacą użytkownikom za wchodzenie w wybrane reklamy, ściąganie paczek danych czy też inne monotonne zajęcia, za które w dodatku otrzymuje się śmieszne wynagrodzenie.

O ile nie jest to czynnością skomplikowaną, to wymagany nakład czasu jest po prostu nieopłacalny w stosunku do zysków.

 

Youtube

Coraz większą popularność zyskuje tworzenie własnego kanału w serwisie Youtube, gdzie odnaleźć można rozmaite publikacje – programy kulinarne, recenzje produktów technicznych czy gier komputerowych, a także vlogi podróżnicze bądź ukazujące realia życia w innych państwach.

Zarabia się nie tylko na wyświetleniach, lecz również poprzez współpracę z markami i lokowaniu produktów. Podobnie jak w przypadku wyświetleń, zarobiona kwota będzie uzależniona od ilości widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *