sprzęt

My Passport Ultra – dysk odporny na ransomware

Jak chronić dane na dysku?

Ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się o różnorodnych atakach na rozmaite firmy – nie tylko w kontekście światowym, lecz zwłaszcza krajowym.

Od dawna wiadomo, że robienie kopii zapasowej jest środkiem ostrożności, na który powinno się zdecydować każde szanujące się przedsiębiorstwo, jak i również przeciętny Kowalski, który dba o swoje dokumenty wraz z innymi danymi.

Kwestię tę pomaga rozwiązać zaprojektowany przez Western Digital Corporation dysk przenośny o nazwie My Passport Ultra.

Badania przeprowadzone przez Parks Associates dostarczają danych, jakoby przeciętne gospodarstwo domowe korzystało z mniej więcej trzech różnych chmur cyfrowych, jak np. Google Drive, Dropbox, OneDrive.

Poprzez korzystanie z opisywanego dysku My Passport Ultra wraz z oprogramowaniem WD Discovery, użytkownik jest w stanie w prosty sposób tworzyć backupy danych z social mediów, jak np. Facebook oraz Instagram.

szyfrowanie danych na dysku

Jak to działa?

Należy pobrać wspomniane pliki na dysk – mogą to być zdjęcia, filmy oraz inne multimedia. WD Discovery zapewnia sposobność do generowania lokalnych kopii danych, które następnie przesyłane są do chmury.

Szyfrowany dysk

My passport ultra to nie tylko komfortowe przechowywanie plików oraz oryginalny design, lecz także gwarancja zabezpieczenia zapisanych na nim danych.

Gwarancja ta opiera się na 256-bitowym szyfrowaniu sprzętowym AES oraz wspominanym WD Security, za pomocą którego dane są dodatkowo zabezpieczane.

 

W sytuacji, gdy do dyspozycji mamy tak wiele wspaniałych platform i narzędzi do tworzenia oraz udostępniania zdjęć, filmów i innych plików, bardzo ważne jest, by klienci mogli w wygodny sposób zebrać w jednym miejscu wszystkie swoje dane. Skupiliśmy się na dostarczeniu znakomitego rozwiązania, które łączy w sobie najwyższą jakość, wydajność i niezawodność. Efektem jest odświeżenie naszej oferty przenośnych dysków. Nowe produkty wyróżniają się intuicyjnym w obsłudze, wszechstronnym oprogramowaniem, większą pojemnością oraz pięknym wzornictwem, które doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy.

– Sven Rathjen, wiceprezes ds. marketingu w Western Digital

 

Dysk został objęty 3-letnią gwarancją i jest już dostępny w sprzedaży.

Jego cena uzależniona jest od wybranej pojemności:

1 TB – 80 USD
2 TB – 100 USD
3 TB – 130 USD
4 TB – 140 USD

O ile większość z nas decyduje się na przechowywanie swoich danych w chmurze, to definitywnie warto rozważyć także trzymanie ich offline.